Menu
O web trgovini
Pomoć
- Centar za pomoć
- Vrijeme i metode dostave
- Metode plaćanja
- Povrat
- Reklamacija
- Njega obuće
- Tablica veličina
Korisni linkovi
Menu
O web trgovini
Pomoć
Korisni linkovi
Neka Vam kupljeni proizvod posluži što je duže moguće
Zahvaljujemo na kupnji! Drago nam je što ste odabrali Modivo prilikom traženja mode! Dolje smo za Vas prikupili informacije o korištenju i održavanju. Upoznajte se s njima kako biste mogli što duže uživati u kupljenom proizvodu!
Odjeća
Da biste održali dobar izgled odjeće, potrebno je slijediti preporuke za njegu odjeće, koje se nalaze na oznakama odjeće ili na naljepnicama. Prije upotrebe pažljivo pročitajte navedene informacije. Informacije su u obliku piktograma
Učinkovita i sigurna njega odjeće
Ne zaboravite na odgovarajuću temperaturu
Za pranje rublja koristite odgovarajuće deterdžente
Zapamtite: različite vrste odjeće zahtijevaju drugačije tretiranje prilikom pranja
Sušenje, peglanje, skladištenje
Osnovna pravila upotrebe obuće
1. Kada se obuvate i izuvate, provjerite jeste li dobro odvezali cipele. Ova jednostavna radnja održat će gornjište čvrstim i neće se deformirati, istezati ili pucati.
2. Kako biste izbjegli pucanja jezička i oštećenje gornjišta koristite žlicu za cipele prilikom obuvanja obuće. Možete ju pronaći u paketu s vašom narudžbom.
3. Izbjegavajte močenje i znojenje cipela. Čak i pravilno održavana obuća može biti smočena kišom ili prilikom topljena snijega, zbog čega je obuća s oznakom Vodootporna najbolja za takve uvjete. Ako su cipele već mokre, osušite ih na sobnoj temperaturi, što dalje od izvora topline. Imajte na umu da prodavač nije odgovoran za nedostatke uzrokovane vanjskim čimbenicima ako cipele nisu namijenjene za uporabu u takvim uvjetima.
4. Ako ste odabrali kožne cipele bez podstava ili s prirodnom, obojenom podstavom, može se dogoditi da će cipele pustiti boju. To je prirodan i privremen proces. U cipelama sa sintetičkom podstavom ne dolazi do puštanja boje.
5. Zamjena istrošenih vrhova i vezica, kao i briga za unutrašnjost obuće (zamjena uložaka) Vaša je odgovornost i neće predstavljati osnovu za reklamaciju.
6. Koristite cipele u skladu s namjenom: na primjer, obuću za kuću koristite u zatvorenim i suhim sobama, a sportsku obuću na površinama namijenjenim u tu svrhu.
7. Kožne potpetice, složene i s kožnim dijelovima moraju se održavati na isti način kao i vanjski dio cipela.
8. Obuću sa sljedećim oznakama: Vodootporna i Water Resistant, treba redovito impregnirati kako bi se zadržala vodonepropusna svojstva korištenih tehnologija.
Impregnirate? Održavate? Provjerite brinete li se pravilno!
Tehničko stanje obuće ovisi o ispravnoj njezi. S njegom obuće bi trebalo započeti od trenutka kada kupite obuću. Za novu obuću preporučujemo da je temeljito impregnirate. U tu svrhu stavite jedan sloj impregnacijskog sredstva koji je primjeren vrsti kože ili drugom materijalu. Prije nanošenja pazite da obuća nije mokra ili vlažna. Redovito impregnirajte, nakon svakog mokrog i vlažnog čišćenja. Izbjegavajte poliranje mokrih cipela ili pretjerano prskanje.
Imajte na umu da s vremenom - kao rezultat mehaničkog trošenja obuće ili vremenskih uvjeta - učinak impregnacijskog sredstva se djelomično smanjuje. To je prirodan proces koji neizbježno dovodi do smanjenja kvalitete obuće i neovisan je o njezinoj kvaliteti. Ipak, vrijedi paziti da mjere zaštite budu najkvalitetnije i sadrže pravilno odabrane masne proizvode i ulja, koja u kombinaciji s odgovarajućim bojama osvježavaju našu obuću. Koju tehniku koristiti i koja sredstva koristiti ovisi o vrsti materijala ili kože od koje je obuća izrađena.
Koža - učinkovite metode održavanja
Koža, kao i bilo koji prirodni materijal, ne mora zadržati istu boju i strukturu na cijeloj površini. Razlike u boji ili teksturi rezultat su prirodne heterogenosti.
GORNJIŠTE OD GLATKE KOŽE
Prljaštivnu uvijek uklonite vlažnom spužvom ili krpom (koristite samo vodu). Ostavite očišćen proizvod da se osuši na sobnoj temperaturi. Zatim nanesite malu količinu paste ili kreme namijenjene za određeni materijal i stavite na cijelu površinu. Nakon sušenja polirajte mekom krpom. Oprezno koristite kreme sa sjajem jer mogu oštetiti vanjski materijal.
GORNJIŠTE OD NUBUK KOŽE I VELURA
Prljavštivnu uklonite pomoću namjenske gumene četke ili četke s miješanim čekinjama. Kako biste oživjeli boju, na cipele nanesite poseban sprej za bojanje, a za zaštitu jesenskih i zimskih cipela od promakanja upotrijebite impregnacijski sprej. Nemojte koristiti paste ili kreme jer mrlje od masti se ne mogu uklonjiti.
GORNJIŠTE OD KOŽE ISPUCANE STRUKTURE (tipa: pull-up crazy horse)
Prljaštvinu uklonite vlažnom krpom ili spužvom. Nakon sušenja na sobnoj temperaturi, nanesite namjensko sredstvo.
LAKIRANO GORNJIŠTE I MATERIJALA NALIK KOŽE
Prljavštinu uklonite vlažnom krpom ili spužvom (koristite samo vodu) i ostavite da se osuši na sobnoj temperaturi. Nakon sušenja nanesite bezbojnu kremu ili sprej za umjetnu kožu.
GORNJIŠTE OD TKANINSKOG MATERIJALA
Prljavštinu uklonite spužvom umočenom u otopinu blagih deterdženata namijenjenih za tu svrhu.
VODONEPROPUSNE CIPELE
Obuću s vodonepropusnom membranom osvježite vlažnom krpom. Na osušenu površinu, po mogućnosti toplu, nanesite sprej za održavanje. Ako je obuća vodonepropusna i izrađena od posebno impregnirane kože, upotrijebite vosak namijenjen ovoj vrsti kože ili impregnacijski sprej. Vanjski materijal može malo promijeniti nijansu, što nije materijalni nedostatak.
KOŽNI POTPLAT
Prljavštinu na potplatu najbolje je obrisati vlažnom krpom, a nakon sušenja na sobnoj temperaturi nanijeti bezbojnu pastu na rub potplata i pete. Pričekajte trenutak, a zatim polirajte. Nemojte smočiti potplat, jer može uzrokovati raslojavanje i odljepljivanje potplata. Ako to ipak učinite, osušite cipele na sobnoj temperaturi.
TERMOPLASTIČNI GUMENI POTPLAT S KOŽNIM DIJELOVIMA
Prljavštinu uklonite vlažnom krpom. U ovoj vrsti cipela posebno izbjegavajte močenje. Međutim, ako to niste uspjeli izbjeći cipele osušite na sobnoj temperaturi.
Nemojte prati i preopterećivati torbe i ruksake - saznajte pravila
1. Torbe i ruksake, kao i cipele, treba koristiti u skladu s namjenom. Ne zaboravite pravilno i redovitog održavati proizvod.
2. Izbjegavajte prevelika opterećenja i zatezanja materijala, jer to može oštetiti osjetljive elemente kao što su: ručke, remeni.
3. Kako bi torba ili ruksak što duže zadržali estetsku vrijednost, izbjegavajte dugotrajno trljanje o druge površine i obratite pažnju na oštre i grube predmete koji mogu prouzročiti ogrebotine ili druga mehanička oštećenja.
4. Proizvode održavajte u skladu s namjenom. Pranje u perilici rublja ili mehaničko čišćenje uništava proizvod i predstavlja osnovu za neprihvaćanje reklamacije.